CZ | EN

Praha umožňuje sběr jedlých olejů a tuků

Praha umožňuje sběr jedlých olejů a tuků

15. 2. 2019

Mobilní svoz nebezpečného odpadu. Praha se připojuje k českým městům, kde je nově možné odevzdat použité kuchyňské oleje a tuky 

Ve všech městských částech Prahy budou moci občané nově odevzdávat také použité kuchyňské oleje a jedné tuky. V rámci mobilního svozu mohou lidé odevzdávat nebezpečný odpad, který nepatří do komunálního odpadu – kromě zmiňovaných olejů a tuků se jedná především o prošlá léčiva, upotřebené baterie, barvy či lepidla.  

Jak budou svozová vozidla vypadat, jaké nebezpečné odpady vyprodukujeme v domácnostech běžnou činností, proč vylévání kuchyňských olejů a tuků do odpadů v konečném důsledku zdražuje cenu pitné vody a proč je odevzdávat ideálně ve vymytých PET lahvích k jejich dalšímu ekologickému využití v chemickém průmyslu?

To a mnohé další se o mobilním svozu nebezpečného odpadu dozvíte v reportáži České televize, kde na otázky odpovídá zástupce společnosti AQUATEST ze skupiny PURUM KRAFT, která mobilní svoz odpadu zajišťuje. Sledujte nás od 1 hodiny a 19 minuty na webu České televize!  

Sběr začíná již zítra na Praze 2 a 12 a harmonogram svozů najdete na webu Magistrátu hl. m. Prahy a webech všech městských částí Prahy.

Zdroj: Česká televize