Člen skupiny
CZ | EN

Obsah nikotinu v náplních elektronických cigaret

Obsah nikotinu v náplních elektronických cigaret

3. 12. 2019

Náplně do e-cigaret jsou často skloňovány ve spojení s neznámým, nebo dokonce škodlivým obsahem. V laboratořích společnosti AQUATEST byla zavedena nová metoda pro stanovení obsahu nikotinu v e-liquidu, respektive ověření čistoty nikotinu jako suroviny pro jejich výrobu

Náplň elektronické cigarety, tzv. e-liquid, je zpravidla založena na propylenglykolu (PG) a glycerolu (VG). Dále může obsahovat aromatické látky, buď potravinářská aromata, nebo speciálně pro tento účel vytvořená aromata tabákových příchutí. V závislosti na receptuře pak může obsahovat menší procento vody, alkoholu a organických kyselin. Náplň může obsahovat volitelné množství nikotinu, maximálně však 20 mg nikotinu/ml báze VG+PG, dle vyhlášky MZ č. 37/2017 Sb. o elektronických cigaretách, náhradních náplních do nich a bylinných výrobcích, která stanoví v §3, odst. 6: „Tekuté náplně do elektronických cigaret s obsahem nikotinu mohou obsahovat nejvýše 20 mg nikotinu/ml.“ Z toho důvodu zavedli odborníci laboratoře společnosti AQUATEST metodu stanovení obsahu nikotinu v e-liquidu, respektive ověření čistoty nikotinu jako suroviny pro jejich výrobu. Analýza je realizována pomocí instrumentální techniky GC/MS.

Pro stanovení čistoty nikotinu je potřeba dodat jednu ampuli s náplní. V případě dodání většího množství vzorků je možné poskytnout množstevní slevy. Pro zaslání cenové kalkulace nás neváhejte kontaktovat.

Tým laboratoře společnosti AQUATEST