Člen skupiny
CZ | EN

Identifikace mikroorganismů v čistírenských kalech metodou FISH

Pravidelným monitoringem mikrobiálního osídlení kalu metodou FISH, výrazně napomáháme optimalizaci čistírenského procesu, řešení separačních problémů a přinášíme zlepšení ekonomické bilance čistíren odpadních vod

Metoda molekulární biologie FISH, fluorescenční in-situ hybridizace, je využívána k identifikaci mikroorganismů v aktivovaném kalu. Představuje možnost k hledání vztahů mezi mikrobiálním složením aktivovaného kalu a koncentrací zpoplatněných ukazatelů ve vodě na odtoku z čistírny odpadních vod. Hlubší pochopení souvislostí mezi podmínkami aktivačního procesu a přítomným mikrobiálním osídlením čistírenského kalu, může vést k optimalizaci systému a zvýšení účinnosti technologie biologického odstraňování dusíku a fosforu. Aplikace metody FISH může rovněž pomoci při řešení separačních problémů pěnění a bytnění kalu díky přesné identifikaci a kvantifikaci přítomné vláknité populace. Metoda přináší rychlou, účinnou a nízkonákladovou variantu kontroly stavu aktivačního procesu.

Analyzujeme skupiny mikroorganismů v čistírenských kalech

 • Nitrifikační bakterie
  Nitritační bakterie (β – Proteobacteria)
  Nitratační bakterie (rody Nitrospira, Nitrobacter)
 • Poly-P bakterie
  Polyfosfát kumulující
 • Vláknité bakterie
  Vybrané skupiny nejrozšířenějších vláknitých bakterií
 • Dokážeme mnohem víc...
  Při požadavku rozsáhlejšího množství analýz, nebo dlouhodobé spolupráce, je po konzultaci s laboratoří, možná analýza FISH ve vodách, kalech a zeminách také pro další druhy, rody nebo skupiny mikroorganismů.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit nebo vložit poptávku?


Vyplňte tento formulář: